top of page
jeshoots-com-mSESwdMZr-A-unsplash.jpg

Jak dotrzeć do Meksyku

To co tutaj napiszę dla wielu nie będzie odkryciem Ameryki. Do Meksyku trzeba dolecieć samolotem. Do wyszukania oferty polecam stronę : skyscanner. Jest to chyba najpopularniejsza wyszukiwarka lotów. Pozwala np. wybrać najtańszy miesiąc i lokalizacje. 

Dolecieć można w 2 miejsca : Mexico City oraz Cancun (ten sam, który hejtowałem w innym miejscu). Większość linii lotniczych oferuje loty do Mexico City i większość ludzi lata właśni tam. Ale warto sprawdzać loty do Cancun, gdyż czartery czasami są w atrakcyjnej cenie (raz zapłaciłem 189 € z Manchesteru). Jeśli ktoś chce kupić bilet tylko w jedną stronę to Cancun jest akurat jedyną sensowną opcją.

Inna ważna kwestia to skąd wylecieć. Otóż ostatnimi czasy najtaniej wychodzi z Berlina. W tym przypadku będzie to wiązało się z przesiadką we Frankfurcie, Monachium, Amsterdamie, Paryżu lub Madrycie. Sytuacja jest na tyle dynamiczna, że trzeba na bieżąco śledzić. Możesz do mnie się odezwać i wtedy razem czegoś poszukamy. Napisz maila, albo odezwij się na czacie po południu. Chętnie pomogę. 

Bilet w jedną stronę, czy w obie ?

Pytanie dla większości może wydawać się niedorzeczne, ale może niektórzy mają ochotę pobyć tu na prawdę dłuuugo. Wbrew pozorom jest to bardzo łatwe. Ja np. poleciałem całkowicie w ciemno i zostałem w Meksyku 2 lata. 
Wizę turystyczną dają ci na lotnisku na max. 6 miesięcy (trzeba mieć pecha, żeby celnik dal ci na krócej). Przed upływem 6 miesięcy trzeba jechać do Gwatemali, (tj. przekroczyć granicę) i wrócić. Poznałem ludzi, którzy latami tak funkcjonowali. Jest spór, ile dni musisz spędzić w Gwatemali, żeby meksykański celnik nie przyczepił się do ciebie. Niby wg przepisów trzeba być przynajmniej 48 godzin poza Meksykiem, żeby do niego wrócić, ale poznałem ludzi, tylko poszli na obiad po drugiej stronie granicy. Ja niby zrobiłem przepisowo, ale celnik i tak się  do mnie przyczepił i skończyło się na tym, że musiałem dać mu w łapę 300 peso (wtedy to było 75 pln). 
Inna sprawa, że jak kupuje się bilet w jedną stronę to linie lotnicze każą ci mieć, albo bilet powrotny, albo bilet on-going, czyli bilet wylotowy z Meksyku. Ja np kupiłem bilet w jedną stronę oraz bilet autobusowy z Meksyku do Gwatemali i to pokazałem na lotnisku w Manchesterze. Jest mnóstwo opcji, żeby obejść przepis linii lotniczych. Możesz równie dobrze kupić bilet lotniczy z Meksyku do Gwatemali, bilet, który można poźniej anulować itd.

bottom of page